SP Ruhpolding: Rusi zvíťazili v štafete, dobrá streľba Slovákov

V štafete Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu zvíťazili Rusi v zostave Said Karimulla Chalili, Daniil Serchvostov, Alexander Loginov a Maxim Cvetkov v čase 1:11:06,1 pri štyroch dobíjaniach.

Po úvodnom úseku viedli mierne prekvapujúco Američania so Seanom Dohertym, následne sa dostali do vedenia Taliani zásluhou Dominika Windischa. Tretí člen ruskej štafety Alexander Loginov prebral taktovku nad pretekmi a Maxim Cvetkov už dokázal zužitkovať vedúcu pozíciu na víťazstvo.

Druhú priečku si pripísali domáci Nemci Erikom Lesserom, Romanom Reesom, Benediktom Dollom a Philippom Nawrathom s mankom rovných 7 sekúnd pri streľbe 0+2. Tretie miesto obsadili Bielorusi v zložení Mikita Labastau, Dzmitry Lazouski, Maksim Varabei a Anton Smolski so stratou presne 23 sekúnd pri bilancii 0+6.

Slovenskí reprezentanti Michal Šima (7., 0+1, 0+0; +22,6) , Tomáš Hasilla (18., 0+3, 0+2; +1:41,5) Matej Baloga (14., 0+0, 0+0; +2:55,9) a Tomáš Sklenárik (0+1, 0+0) sa prezentovali dobrým streleckým výkonom, pričom skončili na 14. mieste s odstupom 3:47,9 pri siedmich dobíjaniach. Slovensko si zároveň týmto výsledkom zaistilo účasť v štafete na februárových zimných olympijských hrách v Pekingu.