Krasokorčuľovanie: Novým majstrom Európy sa stal Mark Kondratiuk, v tancoch dominovali Rusi

Foto: ISU

Majstrovstvá Európy pokračovali tancami na ľade. Medzi tanečníkmi malo zastúpenie aj Slovensko. Na ľade sa predstavili Mária Sofia Pucherová a Nikita Lysak. V kategórii mužov sa zápolilo o medaily. Zlato si odniesol Mark Kondratiuk.  

V tancoch na ľade budú vo voľných jazdách o zlato zápoliť dva ruské páry. Na európsky šampionát nepricestovali jedni z najväčších favoritov na titul Francúzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Vedenia sa po rytmických tancoch ujali Victoria Sinistsinová a Nikita Katsalapov. Pred svojimi krajanmi majú náskok necelých dvoch bodov, keď získali 87.89 bodov.

Priebežná druhá priečka patrí Alexandre Stepanovovej a Ivanovi Bukinovi. Dvojica dokázala výborne vniesť hip-hopové prvky na ľad a vytancovala si 86.45 bodov. Na malom pódiu ich doplnili skúsení tanečníci Charlene Guignardová a Marco Fabri. Taliani si na európskom ľade vyjazdili svoje maximum v podobe 83.35 bodov.

Aj v tancoch na ľade sme mali slovenské zastúpenie. Postarala sa o to dvojica  Mária Sofia Pucherová a Nikita Lysak. Pri svojom debute ukázali potenciál do nasledujúcich rokov. V rytmickom tanci predviedli veľmi dobrú krasokorčuliarku úroveň. Porota im nadelila 54.19 bodov a napokon obsadili konečné 23. miesto. Do voľných jázd sa nekvalifikovali.

Foto: ISU

Novým majstrom Európy sa stal Mark Kondratiuk. Len 17-ročný ruský krasokorčuliar nastupoval do voľnej jazdy z druhého miesta. Dokázal zajazdiť najčistejší program spomedzi svojich krajanov a získal 187.50 bodov. V súčte mu na zlato stačilo 286.56 bodov.

Na striebornú medailu dosiahol z piateho miesta po krátkych programoch Daniel Grassl. Talian vo voľnej jazde nechyboval a porota ju ohodnotila 182.73 bodmi. Po výraznejších chybách ruských súperov mu dovedna 274.48 bodov stačilo na titul vicemajstra Európy. Na bronzový stupienok sa postavil Denis Vasiljevs. Reprezentant Lotyšska predviedol čistú jazdu s umeleckým výrazom a získal tak historicky prvú pre túto krajinu v tejto disciplíne. Aj napriek tomu, že do programu zaradil len jeden štvoritý skok, utŕžil 181.84 bodov. V celkovom súčte oboch programov získal 272.08 bodov.

Zajtra sa na šampionáte budú rozdávať posledné cenné kovy. V tancoch na ľade sa bude o medaile zápoliť od 15:50 hod. Súťažný program vyvrcholí voľnými jazdami žien od 19:40. Prenosy bude vysielať RTVS Šport a ČT Sport.

Výsledky – rytmické tance – tance na ľade

Výsledky – voľné jazdy – muži

Autor: Ivana Ďurtová

/* ]]> */