Francúzky ovládli štafetu SP v Ruhpoldingu

Francúzky v zložení Anais Chevalierová-Bouchetová, Chloe Chevalierová, Justine Braisazová-Bouchetová a Julia Simonová ovládli časom 1:10:50,0 pri bilancii 0+4 štafetu Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.

Po úvodnom úseku boli vo vedení Nórky zásluhou Marte Olsbuovej Roeiselandovej, následne prebrali taktovku nad pretekmi Bielorusky s Dzinarou Alimbekavovou. Po tretej odovzdávke štafety sa už dostali na čelo Francúzky s Braisazovou-Bouchetovou, pričom francúzska finišmanka Julia Simonová dokázala doviesť preteky do víťazného konca.

Druhé miesto obsadili Švédky s Johannou Skottheimovou, Stinou Nilssonovou, Monou Brorssonovou a Annou Magnussonovou so stratou 35,1 sekund pri streleckom výkone 0+2. Tretia priečka patrila Ruskám Valerii Vasnetcovovej, Svetlane Mironovovej, Irine Kazekevičovej a Kristine Rezcovovej s mankom 1:12,2 pri streľbe 0+6.

Slovensko v zostave Ivona Fialková (0+2, 1+3; +1:32,8), Paulína Fialková (0+1, 0+0; +1:31,8), Júlia Machyniaková (0+0, 0+3; +3:41,6) a Mária Remeňová (0+0, 0+2) obsadilo 17. pozíciu s odstupom 5:11,9 a celkovou bilanciou 1+11.