Quentin Fillon Maillet potvrdil žltý dres a opanoval šprint v Ruhpoldingu

Víťazom rýchlostných pretekov na 10 km v nemeckom Ruhpoldingu sa stal vedúci muž priebežného poradia Svetového pohára v biatlone Quentin Fillon Maillet. Na druhom mieste sa umiestnil Benedikt Doll z Nemecka (+7,2). Tretí skončil Bielorus Anton Smolski (+32,1).

V Nemecku panovalo príjemné biatlonové počasie a na strelnici sa minimálne chybovalo. Najlepší výkon na strelnici a trati predviedol víťazný Francúz. Rovnako ako on, ani druhý Nemec na strelnici nechyboval, ale Dollovi v záverečnom okruhu došli sily.

Dvadsaťdeväťročný Francúz dosiahol jubilejné desiate individuálne víťazstvo v SP, štvrté v tejto sezóne a druhé v šprinte. “Boli to skvelé preteky a perfektná príprava na štafetu,” povedal pre televíziu Eurosport. “Myslel som si, že v žltom drese budem pod tlakom, ale cítil som sa ako superman. V pretekoch síce chýbali nórski reprezentanti, no aj tak som s výsledkom spokojný.”

Prekvapením pretekov bolo štvrté miesto biatlonistu z Litvy Vytautasa Stroliu.

Ani jeden zo slovenských reprezentantov sa neprebojoval do nedeľňajších stíhacích pretekov. Najbližšie k nemu mal Tomáš Sklenárik, ktorý nechyboval na strelnici, ale bežecky na najlepšiu šesťdesiatku nestačil. Umiestnil sa na 67. mieste a od postupu ho delili štyri sekundy. Michal Šima obsadil 93. priečku a Šimon Bartko skončil 101.