Krasokorčuľovanie: Prvé zlato si vyjazdili Mishinová a Galliamov, ženy opanovala Valievová

Foto: ISU

Dnes sa v Estónskom Talline rozdávali prvé medaily v športových dvojiciach. Majstrami Európy sa stali Anastasia Mishinová a Aleksandr Galliamov . V krátkych programoch sa predstavili ženy. Slovenské farby reprezentovala Alexandra Michaela Filcová. 

Kategóriu žien opanovala Ruska Kamila Valievová. Jedna z najväčších favoritiek na zlato potvrdila svoju pozíciu. Predviedla bezchybnú jazdu, do ktorej zaradila aj čisto skočeného trojitého axla s rukami nad hlavou. 15 – ročná krasokorčuliarka získala 90.45 bodov čím prekonala svoj stanovený svetový rekord.

Ruské trio na stupňoch víťazov rozdelila Loena Hendrickxová z Belgicka. 22 – ročná pretekárka uzavrela krátke programy žien čistou jazdou a všetky skokové prvky zvládla bez zaváhania. Porota jej nadelila 76.25 bodov. Priebežná bronzová priečka patrí Alexandre Trusovovej, ktorá spadla pri pokuse o trojitého axla. Vyjazdila si 75.13 bodov. Úradujúca majsterka sveta Anna Sčerbakovová zaváhala v dvojkobinácií skokov a obsadila 4. miesto.

Krátky program Kamily Valievovej

Zo Sloveniek sa na ľade napokon predstavila náhradníčka Alexandra Michaela Filcová. Pôvodne mala Slovensko reprezentovať Ema Dobozsová. Napokon nemohla štartovať po tom, ako sa v jej trénerskom tíme objavili pozitívne prípady na ochorenie covid-19.  Alexandra Michaela Filcová mala málo času na prípravu, avšak svoju premiéru zvládla výborne. V programe predviedla čistú kombináciu dvoch trojitých skokov. Jedinou chybičkou na kráse bol len pád pri dvojitom axle. S 43.56 bodmi obsadila konečné 33. miesto a do voľných jázd sa nekvalifikovala.

Foto: ISU

Po ženách nasledovali voľné jazdy športových dvojíc. Druhý deň vyvrcholil súbojom ruských párov o zlato. Trio ruských párov predvádzalo bezchybné výkony. Titul majstrov Európy si s najväčším bodovým ziskom vyjazdili Anastasia Mishinová a Aleksandr Galliamov. Dvojica pokorila svetový rekord v bodovom zisku, Za voľný program získala 157.46 bodov. V súčte boli ohodnotení 239.82 bodov.

Už tretiu striebornú medailu si vyjazdila najskúsenejšia ruská dvojica Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov. Aj napriek malému zaváhaniu pri dopade jedného zo skokových prvkov partnerky im porota nadelila 154.85. Dovedna získali 236.43 bodov. Bronz patril páru Aleksandra Boikovová a Dmitrii Kozlovskii. Obhajcovia titulu majstrov Európy si či čistou voľnou jazdou, ktorá im vyniesla 150.97 bodov, napravili chuť po chybe z krátkeho programu. V súčte utŕžili 227.23 bodov.

Medzi športovými dvojicami Slovensko zastúpenie nemalo.

Zajtra sú na programe tance na ľade o 11:20 hod. Medaile sa budú rozdávať medzi mužmi od 17:00 hod. Prenosy bude vysielať RTVS Šport a ČT Sport.

Výsledky – krátky program – ženy

Výsledky – Športové dvojice

Autor: Ivana Ďurtová

 

/* ]]> */