SP Ruhpolding: Elvira Oebergová vyhrala rýchlostné preteky

Elvira Oebergová vyhrala rýchlostné preteky Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu, keď si s bezchybnou streľbou pripísala víťazný čas 19:45,2.

Stále ešte len 22-ročná pretekárka sa ujala vedenia už po prvej čistej streleckej položke. Druhú zastávku na strelnici mladá Švédka zvládla opäť bez problémov a cestou do cieľa ešte zvýraznila svoj náskok. Pre mladšiu zo sestier Oebergových je to tretie individuálne víťazstvo v kariére.

Druhé miesto obsadila líderka celkového poradia Marte Olsbuová Roeiselandová z Nórska, ktorá s dvomi nulami stratila 21,6 sekundy. Pódium skompletizovala skúsená Dorothea Wiererová, sympatická Talianka mal v cieli stratu 44,1 sekundy pri bilancii 0+0.

Zo Sloveniek sa najvyššie umiestnila 48. Ivona Fialková, ktorá zaknihovala odstup 2:05,0 pri streľbe 0+2. Mária Remeňová (0+1; +2:50,6) obsadila 77. miesto a Paulína Fialkovej (0+4; +:3:10,6) patrila 90. pozícia.