Krasokorčuľovanie: Úvodný deň na majstrovstvách Európy patril Rusom

Foto: ISU

Úvodný deň na majstrovstvách Európy patril ruským krasokorčuliarom. V krátkych programoch mužov a športových dvojíc pódium opanovali ruskí reprezentanti. Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara obsadil 25. miesto. 

Európsky šampionát v Talline otvorili krátke programy mužov. Prvé tri priečky si medzi sebou rozdelili Rusi s malými bodovými rozdielmi. Zvíťazil Andrei Mozalev. 18 – ročný krasokorčuliar predviedol čistý krátky program, za ktorý si vyslúžil 99.76 bodov. Jeho krajan Mark Kondratiuk rovnako nechyboval a vyjazdil si 99.06 bodov. Na treťom mieste s 99.04 bodmi figuroval posledný z ruského trojlístka Jevgeni Semenenko, ktorý na striebro stráca len dve stotiny bodu. O majstrovi Európy tak rozhodnú voľné jazdy.

Na ľade sa predstavil aj Slovák Adam Hagara. Najmladší účastník spomezi mužov predviedol pekný výkon a splnil naplánované povinné prvky. Pri svojej premiére bol ohodnotený 65.23 bodov. Na postupové miesto mu chýbal iba jeden bod. Napokon mu patrila prvá nepostupová 25. priečka.

Foto: ISU

Po mužoch na ľade zápolili športové dvojice, ktoré jasne opanovali ruský krasokorčuliari. Vedenia sa ujali úradujúci majstri sveta Anastasia Mishinová a Aleskandr Galliamov. Ako jediní dokázali predviesť bezchybný program s dokonalým synchrónom. Za svoj výkon utŕžili 82.36 bodov. Malému zaváhaniu pri odhadzovanom skoku sa nevyhol pár Jegvenija Tarasovová a Vladimir Morozov. To bola však jediná chybička na kráse ich programu, za ktorý získali 81.58 bodov.

Priebežná bronzová pozícia patrila obhajcom titulu majstrov Európy z roku 2020 Alexandre Boikovovej a Dmitriimu Kozlovskému. V krátkom programe zaváhala pri sólo skokovom prvku partnerka a skočila len dvojitého salchowa. Porota im nadelila 76.26 bodov.

Zajtra sú na programe krátke programy žien od 10:15 hod. a voľné jazdy športových dvojíc od 19:00 hod. Prenosy ponúkne RTVS Šport a ČT Sport.

Výsledky – krátky program – muži

 

Výsledky – krátky program – športové dvojice

Autor: Ivana Ďurtová

/* ]]> */