SP Winterberg: Slovenským sánkarom sa na úvod roka darilo

Foto: FIL

Začiatok nového roka sa začal pre naše seniorské družstvo sánkarov výbornými výsledkami v rámci Svetového pohára v nemeckom Winterbergu.

Nový rok súťažným štartom otvorili Tomáš Vaverčák a Matej Zmij, ktorí sa v kategórii dvojsedadlových saní umiestnili v náročných podmienkach na 14. mieste.

Svetový pohár v sánkovaní ďalej pokračoval súťažou mužov. Z našich športovcov sa najlepšie umiestnil Jozef Ninis, ktorý obsadil 21. miesto. Marián Skupek si vybojoval 29. miesto. Jozefovi Hušlovi tesne ušiel postup do hlavnej súťaže.

Následne bola na programe súťaž žien a štafety. Katarína Šimoňáková si pripísala 24. miesto. V súťaži štafiet sa nášmu seniorskému družstvu podaril jeden z najlepších výsledkov prebiehajúcej sezóny, keď slovenskí reprezentanti zaknihovali 7. miesto.

Tím sa presúva do lotyšskej Siguldy, kde bude cez víkend pokračovať svetový pohár v sánkovaní.

Zdroj: Slovenský zväz sánkarov