Kläbo vyhral aj druhú etapu na Tour de Ski

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hosflot Kläbo suverénnym spôsobom opanoval 3. etapu Tour de Ski. V pretekoch na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom zvíťazil nad Rusom Alexandrom Boľšunovom o 3,4 sekundy. Tretie miesto obsadil jeho krajan Sjur Roth.

Kläbo si pripísal už druhú výhru na podujatí a vedie aj celkové poradie Svetového pohára. Svoj náskok na čele Tour de Ski zvýšil pred krajanom Palom Golbergom na 45 sekúnd, Boľšunov sa posunul na tretiu priečku s mankom 47 sekúnd. “Prvé kolá boli dosť pomalé. Potom sa začalo zrýchľovať a ja som vedel, že musím byť na čele. Zjazdy sú tu rýchle a trochu nebezpečné. Urobil som všetko pre to, aby som už pred poslednou zákrutou bol na prvom mieste. Som rád, že som to zvládol,” uviedol Kläbo pre reportéra FIS.