Teo Žampa skončil v najlepšej šestici obrovského slalomu v Reiteralme

Teo Žampa skončil v najlepšej šestici obrovského slalomu juniorských pretekov v rakúskom Reiteralme, keď obsadil šieste miesto s odstupom 1,37 sekundy.

Najmladší z bratskej trojice bol po prvom kole na druhej priečke, napokon účastníka minuloročných zimných olympijských hier mládeže v Lausanne v 103-člennom štartovom poli klasifikovali na šiestej priečke. V doterajšom priebehu sezóny sa stále ešte len 19-ročný pretekár okrem toho ešte predstavil v obrovských slalomoch kategórie FIS v talianskej Solde a vo švédskom Gällivare. V Taliansku nezasiahol do druhého kola a vo Švédsku sa umiestnil na 30. pozícii. Jeho brat Andreas bol v Gällivare štvrtý v poradí.

V reiteralmských pretekoch dominovali domáci pretekári, pričom zvíťazil David Gagliano pred Kilianom Boeckom a Paulom Wagnerom.