SP Östersund: V stíhacích pretekoch triumfoval Vetle Sjastad Christiansen

Foto: Manzoni/IBU

V stíhacích pretekoch triumfoval Vetle Sjastad Christiansen. Nór dnes absolvoval len jedno trestné kolo pri tretej návšteve strelnice. Zaknihoval čas 30:14.8. 

Víťaz štvrtkového šprintu Sebastian Samuelsson, odštartoval preteky s jedným trestným kolom. Vďaka čistej položke ho dokázal predstihnúť Emilien Jacquelin, ktorý disponoval malým náskokom. Švéd ho na trati dostihol a na čele sa vytvorilo duo.

Druhú streľbu zvládol rýchlejšie Francúz Jacquelin. Odpútal sa od súperov a viedol v polovici pretekov. Na trati ho stíhala rusko – nórska dvojica s 20 sekundovým mankom. Domáci Samuelsson musel opäť absolvovať trestné kolo a dotiahol sa k stíhajúcim Latypovom a Christiansenom.

Po streľbe v stoji musel Emilien Jacqelin dvakrát krúžiť na trestnom okruhu. Pomohli mu aj súperi, ktorí tiež chybovali. Po tretej streľbe viedla preteky trojica Jacquelin, Samuelsson a Christiansen. O víťazovi rozhodla posledná streľba. Všetky terče dokázal vybieliť len Vetle Sjastad Christiansen. Nór opustil strelnicu s 15 sekundovým odstupom, čo mu stačilo na triumf.

Domáci Sebastian Samuelsson a Francúz Emilien Jacquelin raz chybovali. Dvojica po trestnom kole vyrazila do záverečného okruhu spoločne a o striebornú priečku si to rozdali na trati. Rýchlejší bol napokon Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý preťal cieľ s mankom +9.8 sekundy. Dnes musel celkovo absolvovať štyri trestné okruhy. Tretí napokon finišoval Emilien Jacquelin. S bilanciou troch trestných okruhov stratil +11 sekúnd.

Slovensko v stíhacích pretekoch nemalo zastúpenie.

Výsledky – stíhacie preteky na 12.5 km – muži – SP Östersund

stíhačka muži

Autor: Ivana Ďurtová