Preview slalom Killington: Kto zastaví Vlhovú?

Foto: Martin Horváth

Svetový pohár v alpskom lyžovaní sa po ročnej prestávke kvôli pandémii koronavírusu vracia späť za more. Stredisko Killington bude hostiť ženské preteky obrovského slalomu a slalomu.

Stredisko v štáte Vermont patrí k najväčším na východe USA a hostí Svetový pohár od roku 2016. Posledné preteky najvyššieho rangu pred Killingtonom boli na východe krajiny v roku 1991 vo Waterville Valley v štáte New Hampshire.

 

Slalom

 

Preteky slalomu sa pôjdu na rovnakej zjazdovke Super Star. Za absolútnu favoritku sa považuje slovenská reprezentantka Petra Vlhová, ktorá vedie priebežné hodnotenie disciplíny. Liptovská rodáčka v Levi predviedla štyri perfektné jazdy, v ktorým ukázala, že momentálne je výkonnostne inde ako zvyšok slalomárskeho sveta.

Namotivovaná úspechom vo Fínsku chce slovenská reprezentantka potvrdiť svoju formu aj v USA. „Teraz som šťastnejšia ako predtým. Cítim sa slobodnejšia,“ nechala sa počuť aktuálna líderka celkového hodnotenia. Hlavným dôvodom je aj správna zmena trénera. Mauro Pini pôsobí pokojne, čo sa odráža aj na jeho zverenkyni. „Prestup sa vydaril,“ zhodli sa média.

 

Shiffrinová doma ešte neprehrala

 

Domáce preteky úspešnej lyžiarke svedčia. V slalome ešte neokúsila pocit prehry a štyrikrát sa postavila na najvyšší stupienok. Na druhom mieste vždy viala slovenská vlajka. V premiérovom ročníku to bola Veronika Velez Zuzulová, potom Petra Vlhová.

O dominancií Shiffrinovej v Killingtone hovoria aj čísla. V posledných odjazdených pretekoch mala v súčte dvoch kôl náskok na Petru Vlhovú 2,29 sekundy. Iba samotné preteky ukážu, či forma Slovenky bude stačiť na domáce prostredie Američanky.

 

Výsledky slalomu SP v Killingtone

 

2019/2020 – 1. Mikaela Shiffrinová,, 2. Petra Vlhová

2018/2020 – 1. Mikaela Shiffrinová,, 2. Petra Vlhová

2017/2018 – 1. Mikaela Shiffrinová, 2. Petra Vlhová

2016/2017 – 1. Mikaela Shiffrinová,, 2. Veronika Velez Zuzulová, 5. Petra Vlhová

 

Program slalomu

Nedeľa 28. novembra

  1. kolo 15:45
  2. kolo 18:45

 

>>>Kalendár SP v alspkom lyžovaní<<<