Preview Killington obrovský slalom: Vlhová sa pokúsi prekonať americké maximum

Foto: Marek Černák

Svetový pohár v alpskom lyžovaní sa po ročnej prestávke kvôli pandémii koronavírusu vracia späť za more. Stredisko Killington bude hostiť ženské preteky obrovského slalomu a slalomu.

Stredisko v štáte Vermont patrí k najväčším na východe USA a hostí Svetový pohár od roku 2016. Posledné preteky najvyššieho rangu pred Killingtonom boli na východe krajiny v roku 1991 vo Waterville Valley v štáte New Hampshire.

 

Obrovský slalom

 

Pretekárky budú súťažiť na zjazdovke Super Star. Obhajkyňou posledného víťazstva v sezóne 2019/2020 je Marta Bassinová. Talianka opanovala disciplínu aj minulú sezónu a je jednou z najväčších ašpirantiek na víťazstvo.

Najväčšou favoritkou je domáca reprezentantka Mikaela Shiffrinová, ktorá vyhrala úvodný obrovský slalom v Soldene. Američanku trápili bolesti chrbta, ale vo Fínsku ukázala, že aj bez top formy dokáže atakovať najvyššie stupienky.

Švajčiarka Lara Gutová Behramiová sa predstaví v kolotoči Svetového pohára po pol druha mesiaci. Špecialistka na rýchlostné disciplíny patrí taktiež k horúcim kandidátkam na zisk prvenstva.

 

Vlhovej pokus o prekonanie maxima

 

Najlepšie umiestnenie Petry Vlhovej v Killingtone je druhé miesto v roku 2017, kedy skončila za Mikaelou Shiffrinovou. Naposledy obsadila šiestu priečku.

Namotivovaná úspechom vo Fínsku chce slovenská reprezentantka potvrdiť svoju formu aj v USA. „Teraz som šťastnejšia ako predtým. Cítim sa slobodnejšia,“ nechala sa počuť aktuálna líderka celkového hodnotenia. Hlavným dôvodom je aj správna zmena trénera. Mauro Pini pôsobí pokojne, čo sa odráža aj na jeho zverenkyni. „Prestup sa vydaril,“ zhodli sa média.

 

Výsledky obrovského slalomu SP v Killingtone

 

2019/2020 – 1. Marta Bassino, 6. Petra Vlhová

2018/2020 – 1. Federica Brignone, 7. Petra Vlhová

2017/2018 – 1. Mikaela Shiffrinová, 2. Petra Vlhová

2016/2017 – 1. Tessa Worleyová, 13. Petra Vlhová

 

Program obrovského slalomu

Sobota 27. novembra

  1. kolo 16:00
  2. kolo 19:00

>>>Kalendár SP v alspkom lyžovaní<<<