Krasokorčuľovanie Internationaux de France: Papadakisová a Cizeron triumfovali na domácom ľade

Predposledná zo série Grand Prix sa odohrala vo Francúzsku. Na ľade triumfovali domáce tanečné hviezdy Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron.

Foto: ISU

Súťažný program otvorili ženy. Svoju druhú účasť na Grand Prix pretavila vo víťazstvo Anna Sčerbakovová. Úradujúca majsterka sveta viedla po krátkych programoch len s náskokom jedného bodu. Aj napriek tomu, že Ruska vo voľnej jazde chybovala, dokázala skočiť štvoritého lutza. Dovedna získala 229.69 bodov.

Druhú priečku potvrdila jej krajanka Alena Kostornaiová. Do voľného programu zaradila trojitého axla. Ten jej vyniesol potrebné body. V súčte si vyjazdila 221.85 bodov. Na bronzový stupienok sa po nevydarenom krátkom programe vyšplhala Wakaba Higučiová. Japonka predviedla tretí najlepší program a vyslúžila si 204.91 bodov.

Foto: ISU

Ženy vystriedali tance na ľade. Radosť domácemu publiku urobili Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Francúzi predviedli bezchybný rytmický tanec a ujali sa vedenia. Vo voľnom tanci zaváhal Guillaume Cizeron v jednom z povinných prvkov.  Ani táto chyba ich nestála víťazstvo. Svojich súperov porazili s veľkým odstupom. Porota im nadelila 221.25 bodov.

Striebro si vytancovali Piper Gillesová a Paul Poirier. Kanadská dvojica nastupovala do voľných tancov len s malým náskokom pred tretím párom. Nenechala však nič na náhodu a svojím výkonom potvrdila druhú priečku. Jej výkony boli ohodnotené 203.16 bodmi. Tretie miesto patrilo Rusom. Alexandra Stepanovová a Ivan Bukin si vytancovali 200.29 bodov.

Foto: ISU

V kategórií mužov truimfoval Juma Kagiama. Mladý Japonec opanoval oba programy, hoci neboli technicky úplne čisté a v skokových prvkoch mal zaváhania pri dopadoch. Dovedna mu porota nadelila 286.41 bodov.

So štvrtým najlepším krátkym programom a treťou voľnou jazdou sa na strieborný stupienok postavil krajan víťaza Šun Sato. Krasokorčuliar zo zeme vychádzajúceho slnka získal 264.99 bodov. S menej ako bodovým mankom si bronz domov odniesol James Brown. Američan za svoje výkony utŕžil 264.20 bodov.

Foto: ISU

Súťaže vo francúzskom Grenobli uzavreli športové dvojice. Prvé dve priečky patrili ruským párom. Po treťom mieste na Skate America sa Aleksandra Boikovová a Dmitrii Kozlovskii tentokrát tešili z víťazstva. Predviedli čisté jazdy, ktoré im vyniesli 216.96 bodov.

Jedenásť bodov na krajanov stratili v konečnom súčte Juliia Artemevová s Mikhailom Nazarychevom. Mladí Rusi vylepšili tretie miesto z Talianska pri svojej premiére v Grand Prix sérii. Za výkony v oboch programoch získali 205.15 bodov. Bronz poputoval zásluhou Alexy Knierimovej a Brandona Fraizera do Ameriky. Už skúsená dvojica spomedzi štartového poľa utŕžila 201.69 bodov.

Posledná zo série Grand Prix pred finále sa odohrá budúci týždeň od 26.11. v Rusku.

Autor: Ivana Ďurtová