V tíme Petry Vlhovej panuje dobrá nálada, do novej sezóny s úsmevom na perách

Foto: Martin Horváth

V tíme Petry Vlhovej panuje pred štartom novej sezóny dobrá nálada, pričom sa predstaví pod vedením trénera Mauro Pini.

Dni pred odchodom na záverečnú fázu prípravy do Rakúska strávila Petra Vlhová doma. “Atmosféra je fajn. Všetko funguje na sto percent. Každý odvádza naozaj veľmi dobrú prácu na to, aby som sa cítila komfortne. Na základe toho bude môžem podávať čo najlepšie výkony na tréningu a, samozrejme, potom aj na pretekoch.”

Nová sezóna sa začína na budúci týždeň v sobotu tradičným otvorením v rakúskom Söldene. “Všetci sa budú snažiť urobiť maximum, aby som sa na úvodné preteky pripravila čo najlepšie. Potom bude nasledovať obrovský slalom, v ktorom sa budem snažiť o čo najlepší výsledok,“ doplnila naša lyžiarska hviezda.

Matej Gemza je stabilnou súčasťou realizačného tímu Petry Vlhovej. “Prišli k nám traja ľudia. To znamená, že máme aj nového servismana a fyzioterapeutku. Každý človek potrebuje raz za čas zmenu.”

Nálada v tíme je dobrá. “Všetci sme si spolu sadli všetko funguje, ako má. Pretekár pracuje aj s úsmevom, čo je pre nám pozitívum. Ideme ešte lyžovať a doladíme posledné detaily. Potrebujeme zopár dobrých dní a jázd a sme pripravení,“ povedal asistent trénera stále ešte len 26-ročnej Liptáčky.

S novými členmi tímu sa Boris Vlha zoznámil približne pred dvoma týždňami.  “Bol som milo prekvapený. Je tam kopec srandy. Vyzerá to tak, že sme opäť poskladali výborný tím zložený z výborných ľudí.”

Starší brat hviezdnej Slovenky vyzdvihol pozitívnu zmenu. “Cez leto, keď som Peťu sledoval, bola vždy vysmiata. Každý deň, ktorý bola doma, komunikovala, čo sa po iné roky nestávalo pravidelne. Neviem prečo.” 

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu dáva do tréningu maximum. “Ako povedala aj Peťa, snaží sa urobiť všetko preto, aby bola pripravená. Vidím to aj v kondičnej príprave, v ktorej “makala” na sto percent. V rovnakom nasadení sa venovala aj lyžovaniu.“

>>>Kalendár SP v alpskom lyžovaní 2021/2022<<<

Autor: Ivana Ďurtová