MS v letnom biatlone: Tomáš Sklenárik zápolil o medaily aj v stíhacích pretekoch

Tomáš Sklenárik zápolil o medaily aj v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v českom Novom Meste na Morave, pričom skončil tesne štvrtý s odstupom 10,1 sekundy pri streľbe 0+0+1+1.

Talentovaný slovenský pretekár bol po prvej čistej streleckej položke druhý. Následne po ďalšej nule sa už dostal do vedenia. Z tretej zastávky na strelnici odchádzal s jednou chybičkou ako druhý. Na medailovej pozícii sa stále ešte len 21-ročný biatlonista držal aj po štvrtej streľbe, v súčte so záverečným bežeckým okruhom napokon obsadil kvalitnú štvrtú priečku.

Stupne víťazov si kompletne podmanili domáci Česi. Preteky vyhral Tomáš Mikyska pred Tomášom Marečekom a Vítězslavom Hornigom.

Peter Golian, Bruno Melicher, Filip Bury a Sebastián Ilavský prešli cieľom na 37., 39., 42. resp. 43. mieste.

Na zlato zo šprintu nadviazala medzi juniorkami Anastasia Ševčenková z Ruska, ktorú na medailovom pódiu doplnili Eniko Martonová z Rumunska a Sanita Bulinová z Lotyšska.

Najvyššie z našich biatlonistiek sa umiestnila 11. Zuzana Remeňová, ktorá zaknihovala odstup 2:21,4 pri bilancii 2+1+0+0. Jej sestra Mária Remeňová (1+0+2+1; 2:34,0) bola 13. v poradí, Eme Kapustovej (2+0+1+0; +2:46,3) patrilo 15. miesto. V elitnej dvadsiatke skončila aj 17. Júlia Machyniaková (2+0+2+1; +2:56,1). Henrieta Horvátová (2+0+0+2; +3:57,0) 26. priečkou uzatvorila poradie spomedzi Sloveniek.