MS v letnom biatlone: Paulína Fialková sa v stíhačke predrala do top 5

Paulína Fialková sa v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v českom Novom Meste na Morave predrala do top 5, keď skončila piata s odstupom 22 sekúnd pri streľbe 0+0+1+1.

Slovenská reprezentantka vstupovala do pretekov z ôsmej priečky po šprinte. Po úvodnej bezchybnej “ležke” bola naša pretekárka piata. Následne sa Paja vďaka ďalším piatim presným výstrelom dostala na priebežnú zlatú pozíciu. Na záverečných dvoch položkách zhodne raz minula a napokon preťala cieľ v kvalitnej konkurencii na 5. mieste.

Druhú zlatú medailu z končiaceho letného svetového šampionátu si pripísala domáca Markéta Davidová, ktorá prešla cieľom v čase 20:57,3 pri bilancii 2+1+0+0. Striebro brala Julia Džimová (+0,8) z Ukrajiny s jedným netrafeným terčom z druhej streľby a medailové pódium skompletizovala bezchybná Tamara Derbuševová (+8,4) z Ruska.

Ivona Fialková sa z 30. miesta na štarte posunula na konečnú 18. pozíciu s odstupom 1:43,6 pri streleckom výkone 1+1+1+1. Veronika Machyniaková neprišla do cieľa týchto pretekov.

Autor: Martin Horváth