MS v letnom biatlone: Tomáš Sklenárik získal v šprinte juniorov bronz

Tomáš Sklenárik získal v šprinte juniorov na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v českom Novom Meste na Morave bronz, keď preťal cieľ s odstupom 50,6 sekundy pri bilancii 1+1.

Slovenský reprezentant raz minul na úvodnej streľbe, čím sa zaradil na priebežné 15. miesto. Jednu chybu talentovaný pretekár síce pridal aj na druhej streleckej položke, avšak posunul sa na 8. priečku. V záverečnom bežeckom okruhu 21-ročný Slovák zapol “turbomotory” a vybojoval skvelú bronzovú medailu.

Preteky ovládli domáci Česi. Zvíťazil Tomáš Mikyska časom 20:37,9, pričom netrafil jeden terč na úvodnej “ležke”. Striebro si pripísal Vítězslav Hornig (0+1), ktorý na svojho krajana stratil 10,3 sekundy.

Peter Golian (1+1; +3:24,1) bol 35. v poradí. Bruno Melicher, Sebastián Ilavský a Filip Bury sa zaradili na 44., 46. resp. 49. priečku.

V kategórii junioriek vyhrala bezchybná Anastasia Ševčenková, ruská biatlonistka dosiahla víťazný čas 18:13,3. Striebro brala Sanita Bulinová (1+0; +10,6) z Lotyššska a bronz mala na konte Lena Repinčová (1+0; +21,4) zo Slovinska.

Júlia Machyniaková obsadila 13. miesto s odstupom 1:50,0 pri bilancii 0+1. Eme Kapustovej patrila 19. pozícia s odstupom 2:08,5 pri streleckom výkone 1+1.

Mária Remeňová (1+1; +2:18,7) skončila ako 23. najlepšia juniorka, jej dvojička Zuzana Remeňová (1+1; 2:44,8) prešla cieľom ako 25. v poradí. Henrieta Horvátova (1+3; +3:21,6)  sa umiestnila na 31. priečke.