MS v letnom biatlone: Paulína Fialková sa v šprinte umiestnila v top 10

Paulína Fialková sa v šprinte na majstrovstvách sveta v biatlone v českom Novom Meste na Morave umiestnila v top 10, keď s odstupom 1:10,9 pri streľbe 1+1 skončila ôsma.

Po prvej streleckej položke sa nachádzala rodáčka z Čierneho Balogu s jednou chybičkou na 12. pozícii. Ďalší netrafený terč 28-ročná Slovenka pridala na “stojke”, z ktorej odchádzala na 10. priečke. Napokon si slovenská biatlonová jednotka pripísala konečné 8. miesto.

Zlatú medailu získala Monika Hojniszová-Staregová z Poľska, víťazke s bilanciou 1+0 namerali čas 16:56,4. Striebrom potešila domáce slušne zaplnené tribúny Markéta Davidová, Češka s dvomi nulami stratila 11,1 sekundy. Pomerne prekvapujúco putuje bronz do Slovinska zásluhou Polony Klemenčičovej, ktorá mala v cieli po desiatych presných ranách stratu rovných 21 sekúnd.

Ivona Fialková obsadila 30. miesto s odstupom 2:03,0 pri streleckom výkone 2+1. Veronika Machyniaková s čistou streľba skončila 42. v poradí pri odstupe 2:57,5.