MS v letnom biatlone: Michal Šima sa dostal v superšprinte do elitnej päťky, Matej Baloga v top 10

Michal Šima sa v superšprinte na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v českom Novom Meste na Morave dostal do elitnej päťky, keď skončil na skvelom 5. mieste s odstupom 25,4 sekúnd pri streľbe 0+0+3+0.

Slovenský reprezentant odchádzal z tretej streleckej položky ako priebežne bronzový, čo mu dávalo šancu na vynikajúci výsledok. Napokon po troch netrafených terčoch na tretej streleckej zastávke a čistej záverečnej “stojke” obsadil veľmi potešujúcu 5. pozíciu.

Takisto Matej Baloga sa predral do elitnej desiatky, pričom obsadil 9. priečku s odstupom 36,8 sekúnd pri bilancii 0+1+2+0.

Zlatú medailu si pripísal bezchybný George Buta, rumunský biatlonista mal v cieli víťazný čas 19:36,5. Striebro išlo na vrub Jaroslava Kosťukova z Ruska (0+1+1+0; +11,0) a bronz “ukoristil” Florent Claude z Belgicka (0+1+0+; +15,7).

Šimon Bartko preťal cieľ na 27. priečke s odstupom 1:50,6 pri streleckom výkone 3+0+3+1. Tomáš Hasilla sa z 35. miesta v kvalifikácii neprebojoval do finálových pretekov.