Na majstrovstvách sveta sa zopakuje bratislavské finále, o titul si zahrajú Kanada a Fínsko

Vo finále 84. majstrovstiev sveta v lotyšškej Rige si o titul zahrajú finalisti z pred dvoch rokov z Bratislavy. Kanada vyzve Fínsko v nedeľu o 19:15 hod.

USA – Kanada

V prvom semifinále hrali o postup dva zámorské tímy. Ako prvý skórovali už v 3. minúte Kanaďania zásluhou Pirriho. Ešte v prvej tretine dokázali Američania vyrovnať, keď Blackwell tečoval strelu. Následne sa do gólovej listiny dvakrát zapísal Mangipani, ktorý skóroval v druhej tretine a poslal Kanadu opäť do vedia. V úvode tretej tretiny ťažil s práce spoluhráčov. Kanada odskočila na dvojgólový rozdiel. Američanom sa podarilo znížiť a v závere zápasu so snahou vyrovnať odvolali brankára. Kanaďania však dokázali odolať tlaku súpera a napokon upravili stav do prázdnej brány na konečných 4:2. Po nevydarenom úvode turnaja budú javorové listy bojovať o zlato.

Góly a asistencie: 18. Blackwell (Wolanin), 44. Chmelevski – 3. Pirri (S. Walker, N. Paul), 25. Mangiapane, 41. Mangiapane, 60. Danforth (N. Paul)

Rozhodcovia: Bruggeman – Gouin – McCrank – Oliver

Fínsko – Nemecko

V poobednom zápase sa v prvej tretine ujali vedenia Fíni. V 14. minúte prekonal nemeckého gólmana Pakarinen, na ktoré o štyri minúty nadviazal Björninen. V druhej dvadsaťminútovke Nemci znížili, keď Plachta využil v 32. minúte presilovku. Napriek stupňujúcemu sa tlaku zo strany Nemcov mali v tretej tretine niekoľko príležitostí skórovať aj Fíni. Posledné dve minúty hrali nemecký reprezentanti bez brankára avšak nedokázali prekonať fínskeho gólmana so stavom 2:1 vykročil k obhajobe titulu z Bratislavy 2019.

O bronz v poobednajšom zápase o 15:15 hod. zabojujú Američania s Nemcami.

Góly a asistencie: 14. Pakarinen (Lundell), 19. Björninen (Anttila) – 32. Plachta (Seider).

Rozhodca: Bjork – Nord – Hynek – Ondráček

Autor: Ivana Ďurtová