V semifinále Ameriku doplnia tímy Nemecka, Kanady a Fínska

Dnes sa na majstrovstvách sveta hralo o to, ktoré tímy sa predstavia v sobotných semifinálových zápasoch.

Švajčiarsko – Nemecko

Súbežne zo zápasom, v ktorom bojovali slovenskí reprezentanti vo vedľajšej aréne hrali o postup do semifinále Švajčiari proti Nemcom. Vedenia sa najskôr ujali Helvéti. Nemci však dokázali v záverečnej minúte vyrovnať a po troch tretinách bol stav nerozhodný 2:2. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy kde ako prvý skórovali Nemci a pripojili sa k Američanom medzi najlepšiu štvorku.

Góly a asistencie: 16. Untersander (Alatalo, Kurashev), 34. Herzog (Scherwey, Bertschy) – 38. Kühnhackl (Rieder, Nowak), 60. Gawanke (Kahun, Noebels) premenený samostatný nájazd: Noebels

Vo večerných zápasoch hrali o postup Rusko proti Kanade a Fínsko s Českou republikou.

Rusko – Kanada

V úvodná tretina nepriniesla gólový zásah. V druhej dvadsaťminútovke sa s ubiehajúcim časom začalo priostrovať. Ako prvý skórovali Rusi a priblížili sa semifinále, keď to tretej tretiny vstupovali s gólovým náskokom. Kanada v tretej tretine prekonala ruského gólmana čím zariadila predĺženie. V tom skórovali kanadskí hráči a po nevydarenom úvode turnaja postúpili do semifinále, keď zdolali Rusko 2:1.

Góly a asistencie: 35. Timkin (Orlov, Kameněv) – 46. Henrique (Co. Brown, Comtois), 63. Mangiapane (Stecher)

Fínsko – Česká republika

Aj druhom večernom zápase štvrťfinále padol prvý gól až v druhej tretine. Skóre otvorili Fíni. V závere tretiny mohli z tlaku a presilovej hry ťažiť českí reprezentanti. Vyrovnať sa im však neporadilo a do poslednej dvadsaťminútovky nastúpili s gólovým mankom.  Česi stupňovali svoj tlak a v posledných dvoch minútach odvolali brankára. Aj napriek veľkému tlaku nevyrovnali a Fíni sa po dobrej defenzívnej hre prebojovali do semifinále so stavom 1:0.

Góly a asistencie: 33. Innala (Pakarinen, Kontiola)

Autor: Ivana Ďurtová