Najmladší slovenský tím podľahol vo štvrťfinále favorizovanej Amerike

Historický najmladší slovenský tím napokon podľahol favorizovanej Amerike 6:1.

V úvode prvej dvadsaťminútovky Slováci hrali takmer dve minúty v oslabený o dvoch hráčov. Aj vďaka skvelým zákrokom gólmana Adama Húsku sa stav nemenil. Vylúčenia sa prejavili v pomalšom rozbehu našich reprezentantov. Po nepresnej strele Martina Studeniča sa puk odrazil k Boylovi, ktorí prekonal nášho brankára.  Američania skórovali ešte dvakrát zásluhou Blackwella a Garlanda.

V druhej tretine zvýšili slovenskí reprezentanti aktivitu a po avizovanej presilovke prekvapil strelou z uhla amerického gólmana Peter Cehlárik. Náš najproduktívnejší hráč odviedol dobrú prácu v našej obrannej tretine a vybojoval puk pre Róberta Lantošiho, ktorí prihrával na prvý slovenský gól vo štvťfinále. Následne po americkej hre s vysokou hokejkou, keď atakovali Adama Lišku opäť zvýšili na trojgólový rozdiel. Slováci však pokračovali v hre a vytvorili si ďalšie šance.

Do poslednej tretiny nastúpili naši chlapci so snahou zdramatizovať zápas. Vypracovali si viacero striel a viackrát zvonila žrďka americkej brány. Slovákom sa už skórovať nepodarilo a Američania napokon upravili stav na konečných 6:1.

Za trojicu najlepších hráčov turnaja boli vyhlásení Marek Hrivík, Milslav Rosandič a náš najproduktívnejší hráč, ktorí nazbieral 11 bodov Peter Chelárik.

Góly a asistencie: 13.  B. Boyle, 15.  Blackwell  (Robinson), 19.  Garland, 36.  Blackwell (Robinson / Labanc), 46. Chmelevski (Wolanin, B. Boyle), 59. Garland (Wolanin, T. Moore) – 32.  Cehlárik (Lantoši)

Rozhodcovia: Schrader – Tscherring – Merten – Obwegeser