Slovensko v poslednom zápase skupiny podľahlo Českej republike

Slovensko v poslednom zápase skupinovej časti turnaja podľahlo Českej republike 7:3.

Slovenskí reprezentanti nezachytili úvod zápasu a inkasovali už v prvej minúte strelou Zadinu. Česi tvrdou hrou nedávali Slovákom veľa priestoru. V 15. minúte sa po prihrávke Zadinu presadil do prázdnej bránky Špaček. Záver prvej tretiny patril slovenským chlapcom, ktorí hrali presilovku a viac krát ohrozili bránu súpera.

V druhej dvadsať minútovke český tím zvýšil v 22. minúte vedenie. S pribúdajúcimi minútami sa Slováci začali vracať k hre z minulých zápasov a vytvorili si hneď niekoľko príležitostí, ktoré vyústili v prvý gól Matúša Súkeľa. Ten dokázal spracovať puk, ktorí v rohu klziska vybojoval Martin Faško-Rudáš. Po gólom údere začalo Slovensko tlačiť na súpera. V závere tretiny však prišlo vylúčenie. Českí hokejisti ju dokázali využiť.

Trojgólový rozdiel Česi v tretej tretine navýšili a vyhrávali už 6:1. Slováci sa však nevzdali a v 49. minúte strelecky skóroval Martin Bučko po prihrávke Adriána Holešinkeho. O necelých desať minút sa presadil aj Kristián Pospíšil po asistencií nášho najproduktívnejšieho hráča Petra Cehlárika. Slovensko sa rozhodlo v poslednej minúte odvolať brankára a víťazstvo Česka spečatil gólom do prázdnej brány Libor Hájek.

Slovenskí reprezentanti tak postúpia do štvrťfinále s 12 bodmi zo štvrtého miesta a bude na nich čakať víťaz B – skupiny v podobe Spojených štátov amerických.

Góly a asistencie: 27.  Sukeľ  (Faško-Rudáš), 49. Bučko (Holešinský), 59. Pospíšil (Cehlárik) – 00.  Zadina (Hájek/Moravčík), 15.  Špaček (Zadina), 22.  Radil  (Šustr), 39.  Šulák  (Špaček), 40. Šulák (Špaček), 44. M. Stránský, 46. Blümel (M. Stránský), 60. Hájek

Rozhodcovia: Bruggeman – Gouin – Constantineau – Oliver

Autor: Ivana Ďurtová