Slováci aj napriek veľkému tlaku podľahli Švédom

Slovenskí reprezentanti vo vyrovnanom zápase, kde tlačili na súpera napokon podľahli Švédom 3:1.

Slováci sa súpera nezľakli a hneď od úvodných sekúnd a vypracovali si hneď niekoľko streleckých príležitostí. Skóre otvoril na záver prvej tretiny v dvadsiatej minúte Peter Cehlárik. Náš najproduktívnejší hráč si na svoju hokejku zobral opustený puk a z uhla prekvapil švédskeho gólmana.

V druhej dvadsať minútovke slovenskí reprezentanti nadviazali na prvú tretinu. Hráči troch koruniek však vyrovnali v 30 minúte po tom čo sa Slováci ubránili v oslabený kurióznym gól hráča postaveného v bránkovisku Sörensena. Opäť si naši chlapci vytvorili gólové šance a takmer skórovali aj v oslabeniach. V tretej tretine Švédi využili presilovku a v 51. minúte. Slovenskí hokejisti pokračovali vo veľkom tlaku a v poslednej minúte hrali bez brankára. Tri korunky napokon už len upravili stav strelou do prázdnej brány na konečných 3:1.

Slovensko má na svojom konte 12 bodov. V utorok o 15:15 ich čaká posledný zápas v základnej skupine proti Českej republike. Postup do štvrtfinále je stále otvorený.

Góly a asistencie: 30.  Sörensen, 51′  Olofsson (Tömmernes), 59′  Lundeström – 20. Cehlárik

Rozhodcovia: Schrader – Tscherrig – Obwegeser – Seewald

Autor: Ivana Ďurtová