Slovensko po skvelom výkone zvíťazilo nad Dánskom

Slovensko po skvelom výkone zvíťazilo nad Dánskom 2:0.
Prvej tretine gól nepadol. slovenskí reprezentanti nadviazali na výkony, ktoré podávali v zápasoch proti Bielorusku, Veľkej Británii a Rusku. Vypracovali si hneď niekoľko gólových šancí a predviedli dominanciu. Takmer celú tretinu odohrali v útočnom pásme. Ani v druhej dvadsať minútovke aj napriek pretrvávajúcemu slovenskému tlaku nikto gólovo nepresadil. Do tretej tretiny sa tak išlo za bezgólového stavu.
Po veľkom slovenskom tlaku skóroval po prihrávke Róberta Lantošiho náš najproduktivnejší hráč Peter Cehlárik v 47. minúte. O päť minút neskôr ťažil opäť s práce Latošiho v 52. minúte Adam Jánošik. V bránke nás podržal Július Hudáček, ktorý za seba nepustil ani jeden puk. Slovensko si pripísalo tretí triumf na šampionáte s 12 bodovým ziskom spravilo dôležitý krok smerom ku štvrťfinále.
Góly a asistencie: 47. Cechlárik – Lantoši/Hrivík, 52. Jánošik – Hrivík/Lantoši
Rozhodcovia: Ansons – Heikkinen – Sormunen – Zunde
Autor: Ivana Ďurtová