MS krasokorčuľovanie – Štokholm – Ženy: Rusky opanovali stupne víťazov, zlato získala Anna Scherbakovová

V kategórií žien sa dnes rozdávali medaile. Ruské krasokorčuliarky opanovali stupne víťazov.

Novou majsterkou sveta sa stala Anna Scherbakovová. Mladá, ešte stále len 16 – ročná, Ruska sa v úvode voľnej jazdy pokúsila aj o štvoritý skok. Ten však skončil pádom, z ktorého sa dokázala rýchlo oklepať a predviedla čistú jazdu. Bodový náskok z krátkeho programu jej napokon stačil. Zlato získala s 233.17 bodovým ziskom.

Striebro si vyjazdila Jelizaveta Tuktamyshevová. Vo voľnej jazde predviedla dva trojité axly. Po páde pri jednom zo skokových prvkov stratila pár bodov a rovnako ako aj krátky program aj jej voľná jazda bola ohodnotená ako tretia najlepšia. V súčte však skúsenej 24 – ročnej krasokorčuliarke stačil 220.46 bodový zisk na druhú priečku. Po titule majsterky sveta z roku 2015 sa po šiestich rokoch stala vicemajsterkou sveta.

Na bronzový stupienok sa až po dvanástej najlepšej krátkej jazde vyšplhala Alexandra Trusovová. Tretia Ruska v štartovom poli mala vo voľnej jazde zaradených až päť skokov so štvoritou rotáciou. Tri z nich dokázala predviesť čisto. Aj napriek dvom pádom bol jej voľný program ohodnotený ako najlepší a okrem bronzu si domov odnesie aj „malú zlatú medailu“ za voľnú jazdu. Za oba programy jej porota nadelila 217.20 bodov.

Zajtra sú na programe voľné jazdy mužov od 11:00 hod. a voľné tance od 17:00 hod. Prenosy môžete sledovať na ČT Sport a Eurosporte.