Fenomenálna Petra Vlhová získala historický veľký glóbus!!!

Fenomenálna Petra Vlhová získala historický veľký krištáľový glóbus!!! Hviezdna Slovenka si ho zabezpečila 6. miestom v slalome v rámci finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide.

Petra Vlhová vedela pred dnešnými pretekmi, že jej na zaistenie celkového prvenstva stačí prísť do cieľa v slalome na 15. priečke. V prvom kole sa 25-ročná lyžiarska hviezda umiestnila na 6. pozícii, čo s prehľadom stačilo na vysnívanú métu. Druhú jazdu si famózna rodáčka z Liptovského Mikuláša bez problémov ustrážila a vybojovala debutový veľký glóbus.

“Momentálne si to ani neuvedomujem, pretože som ešte trošku sklamaná zo slalomu. Na druhej strane mám veľký glóbus. Naozaj je to veľká drina. Išla som celý program okrem zjazdu na majstrovstvách sveta. Bojovať o celkové prvenstvo je skutočne veľmi náročné a nedá sa to opísať. Mala som predstavy, aké to je. Realita však vyzerá ešte náročnejšie. V prvom rade sa chcem poďakovať môjmu tímu, pretože bez nich by som nedokázala získať veľký glóbus. Bol to náš cieľ od začiatku sezóny. Naozaj sa veľmi teším, ale uvedomím si to asi až zajtra, keď ho budem mať v ruke,” vravela v cieli pre RTVS fantastická Petra Vlhová.

Preteky vyhrala Katharina Liensbergerová z Rakúska, ktorá dosiahla víťazný čas 1:49,77. Úradujúca majsterka sveta si druhým prvenstvom v kariére zaistila premiérový malý glóbus. Druhé miesto patrilo Mikaele Shiffrinovej, Američanka stratila 1,24 sekundy. Tretia v poradí bola domáca Michelle Gisinová, ktorá mala manko 1,95 sekundy.

Fantastickú sezónu pre Slovensko uzavrie zajtrajší obrovský slalom, ktorý si môže novopečená držiteľka veľkého glóbusu Petra Vlhová užiť.