SP Ostersund: Paulína Fialková finišovala v najlepšej desiatke

Foto: Petr Slávik/Český biatlon

Paulína Fialková si na záver sezóny pripísala najlepšie umiestnenie v šprinte, keď finišovala na 10. mieste. Slovenka dnes predviedla ôsmy najlepší bežecký čas a po jednej streleckej chybe v „ležke“ preťala cieľ so stratou +26.0 sekundy na víťazku.

Svoju dominanciu v tohtoročnej sezóne potvrdila Tiril Eckhoffová. Nórka triumfovala v poslednom šprinte sezóny po jednej streleckej chybe v čase 18:44.6. Predĺžila svoju sériu na šesť víťazstiev v rade na 7.5 kilometrovej trati. Okrem veľkého krištáľového glóbusu tak pridá aj ten malý za šprint.

Druhú priečku obsadila čisto strieľajúca Dorothea Wiererová. Talianka v cieli stratila len +2.5 sekundy. Stupne víťazov doplnila Ingrid Landmark Tandrevoldová, ktorá s čistou streľbou finišovala s mankom + 6.7 sekundy. Prvá trojka tak nastúpi do zajtrajších stíhacích pretekov s malými rozdielmi.

Do zajtrajších stíhacích pretekov sa kvalifikovala aj Ivona Fialková. Mladšia zo sesterského dua s bilanciou 1+1 obsadila 33. priečku s odstupom +1:04.3 sekundy. Zo Sloveniek sa na trať vydala aj Mária Remeňová pri streľbe 3+0 finišovala s mankom +3:09.7 sekundy na 95. mieste.

„Dnes som sa cítila výborne na trati. Bežecky to boli pre mňa jedny z najlepších pretekov túto sezónu a konečne to padlo na stojke. Škoda chybičky na ležke, ale myslím si, že to vo finále bude dobrý výsledok, a že bude o čo zajtra bojovať. Teším sa na stíhačku.“ Zhodnotila pre RTVS svoj dnešný výkon Paulína Fialková.

Výsledky – Šprint – Ženy – SP Ostersund

šprint ženy

Autor: Ivana Ďurtová