MS Oberstdorf: V tímšprinte získali zlato Nóri a Švédky

Foto: zimbio

Nórska dvojica Erik Valnes, Johannes Hösflot Kläbo a Švédky Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová získali zlaté medaily v bežeckom tímšprinte na MS v Oberstdorfe. Slovenky Alena Procházková a Barbora Klementová skončili v semifinále a obsadili 14. miesto.

Do desaťčlenného finále postúpili z oboch semifinálových behov priamo prvé štyri tímy, ďalšie dva na základe časov. Slovenkám po prvom úseku patrila výborná štvrtá pozícia v konkurencii 14 tímov, po druhom stratili priamy kontakt s najlepšími a klesli na siedmu pozíciu, na ktorej sa držali až do cieľa.

 

Muži

 

Za Nórsko finišoval Kläbo, ktorý nedal súperom šancu. V súboji o zlato predstihol Fínsko, ktoré bralo striebro a bronzové Rusko. Reprezentant severskej krajiny si pripísal už piaty najcennejší kov.

 

Ženy

 

Ženské finále sa rozhodlo v záverečnom stúpaní, keď sa odpútala švédsko-švajčiarska dvojica a o zlato zviedli boj v cieľovej rovinke. Súboj vyšiel lepšie pre Sundlingovú, ktorá získala už druhé zlato na prebiehajúcom šampionáte.

 

Výsledky tímšprint muži:

 muzi tim

Výsledky tímšprint ženy:

 zeny tim

Autor: Nikola Baďová