SP Val di Fassa: Petra Vlhová v piatkovom zjazde skončila v top 10

Petra Vlhová skončila v piatkovom zjazde Svetového pohára v alpskom lyžovaní v top 10, pričom obsadila 9. miesto s odstupom 1,12 sekundy.

Slovenská reprezentantka začala veľmi dobre, keď sa v úvode držala v elitnej desiatke priebežného poradia. Rodáčka z Liptovského Mikuláša mala dokonca šiesty najrýchlejší druhý meraný medzičas. Počas celej jazdy stále ešte len 25-ročná rodáčka nemala prakticky žiadne problémy a napokon obsadila kvalitné 9. miesto spolu s Michelle Gisinovou.

Preteky ovládla Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, ktorá dosiahla víťazný čas 1:23,93. Dnešná víťazka vďaka 31. víťazstvu v kariére vystriedala na čele celkového poradia SP našu Petru Vlhovú. Druhé miesto si pripísala Tamara Tipplerová, Rakúšanka stratila len 0,02 sekundy. Pódium skompletizovala úradujúca majsterka sveta Corinne Suterová, ktorá mala v cieli manko 0,26 sekundy.

Zajtra sa vo Val di Fassa opäť uskutoční zjazd.