Preview – Šprint 10 km – Muži – MS Pokljuka: Na štart sa postaví trojlístok Slovákov

Foto: Petr Slavík/Český biatlon

Prvý si v individuálnych pretekoch na Majstrovstvách sveta v Pokljuke zmerajú sily muži. Pred sebou budú mať šprint v podobe desiatich kilometrov a dvoch streleckých položkách. Slovensko na štart postaví Tomáša Hasillu, Michala Šimu, a Šimona Bartka.

Obhajcovia medailí z Anterselvy 2020

Zlato – Alexander Loginov (RUS)

Striebro – Quentin Fillon Maillet (FRA)

Bronz – Martin Fourcade (FRA) (ukončil kariéru po sezóne 2019/2020)

Favoriti

Do pretekov nastúpi ako najväčší favorit na zlato Johannes Thingnes Boe. Nór má na konte tri víťazstvá v šprinte v tohtoročnej sezóne, vďaka ktorým oblieka červený dres pre lídra disciplíny vo Svetovom pohári. Okrem 27-ročného pretekára dokázali na 10 kilometrovej trati triumfovať už iba jeho reprezentačni kolegovia. Medzi ašpirantami na medaile tak nechýbajú ani starší brat Johannesa, Tarjei Boe, Johannes Dale či nováčik Sturla Holm Laegreid. Narušiť nórsku dominanciu sa budú snažiť Francúzi. Aj keď ich biatlonová hviezda, Martin Fourcade, ukončila kariéru, stále majú dve želiezka v ohni v podobe Emiliena Jaquelina a Quentina Fillona Mailleta. O obhajobu minuloročného titulu sa bude snažiť Rus Alexander Loginov. Na pódium však môžu dosiahnuť aj Nemci ako Erik Lesser či Arnd Peiffer a Švédi prostredníctvom Sebastiana Samuelsona či Martina Ponsiluomu.

Slovenskí reprezentanti

Slovensko vyšle na trať trojicu pretekárov. Michal Šima vyštartuje do pretekov s číslom 27. Na majstrovstvách sveta môže nadviazať na výsledok z druhého šprintu v nemeckom Oberhofe, keď po čistej streľbe preťal cieľ na bodovanej 25. priečke. V rýchlostných pretekoch sa predstaví aj skúsený Tomáš Hasilla s číslom 69 a Šimon Bartko, ktorý ponesie 74.

Program – MS Pokljuka

Šprint 10 km – muži – piatok (12.2.2021) – 14:30 (RTVS Dvojka, Eurosport, ČT Sport)

>>>Podporte našu tvorbu 2% z daní<<<

Autor: Ivana Ďurtová