SP Lahti: Štafety dopadli najlepšie pre Nórky a Nórov

Foto: Granada/Wikimedia Commons

Štafety v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom Lahti dopadli najlepšie pre Nórky a Nórov.

Nórske reprezentantky zvíťazili v zostave Tiril Udnes Wengová, Therese Johaugová, Helene Marie Fossesholmová a Heidi Wengová. Druhé boli Švédky Charlotte Kallová, Emma Ribomová, Lovisa Modigová a Ebba Andersenová. Tretia priečka patrila Fínsku v zložení Johanna Mantitalová, Kerttu Niskanenová, Laura Mononenová a Krista Pärmäkoskiová.

Medzi mužmi vyhrali Nóri Paal Golberg, Emil Iversen, Sjur Roethe a Simen Hegstad Krueger. Druhí skončili Fíni z prvého tímu Perttu Hyvärinen, Ristomatti Hakola, Iivo Niskanen a Joni Mäki. Stupne víťazov skompletizovalo Rusko 2 s Iljom Semikovom, Ivanom Jakimuškinom, Andrejom Melničenkom a Sergejom Usťugovom.

Slovensko na týchto pretekoch zastúpenie nemalo.

Autor: Martin Horváth