Rýchlonohá Tiril Eckhoffová ovládla ďalší šprint v Oberhofe

Rýchlostné preteky žien na 7,5 kilometra v nemeckom Oberhofe vyhrala Tiril Eckhoffová a nadviazala na víťaznú sériu v šprinte z minulého týždňa. Zároveň pripísala siedme nórske individuálne prvenstvo v jednom slede v prebiehajúcej sezóne. Druhé miesto obsadila Talianka Dorothea Wiererová pred treťou Lisou Teresou Hauserovou z Rakúska.

Eckhoffová vďaka najrýchlejšiemu bežeckému času dominovala v pretekoch s jednou streleckou chybou na druhej položke. Aj napriek tomu, že Wiererová sa na strelnici nemýlila na Nórku stratila necelých 10 sekúnd. Skvelú formu po vianočnej prestávke má Hauserová, ktorá vybielila všetkých desať terčov. Nepresvedčili favoritky Marte Olsbu Roeiselandová a Hanna Oebergová, ktoré nedosiahli na malé pódium.

Slovensko reprezentoval trojlístok biatlonistiek. Najlepšie sa umiestnila debutantka v individuálnej súťaži Júlia Machyniaková, ktorá si postrážila streľbu a trafila všetkých desať terčov. Bežecky však mladá biatlonistka musí dozrieť. V cieli ju klasifikovali na 83. priečke. Tesne za ňou skončila Henrieta Horvátová s jednou chybou (84.). Aneta Smerčiaková s troma chybami obsadila 94. miesto.

Kompletné výsledky rýchlostných pretekov žien na 7,5 kilometra v nemeckom Oberhofe: