SP Oberhof: Michal Šima si v šprinte pripísal najlepší výsledok v kariére

Michal Šima si v šprinte Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe pripísal najlepší výsledok v kariére, keď s bezchybnou streľbou obsadil 25. miesto s odstupom 1:42,5.

Slovenský reprezentant sa vydal na trať s číslom 75. Prvú položku zvládol bez problémov a zaradil sa na 25. pozíciu. Po druhej streľbe sa 28-ročný Slovák posunul na 24. priečku, čo predznačovalo vylepšenie kariérneho maxima v podobe 47. miesta v šprinte v Presque Isle 2016. Michal Šima napokon skončil na 25. priečke, čím získal pre Slovensko prvé mužské body v aktuálnej sezóne.

Preteky ovládol líder celkového poradia Johannes Thingnes Boe z Nórska, ktorý s dvomi nulami preťal cieľ vo víťaznom čase 24:43,6. Pre 27-ročného fenomenálneho biatlonistu je to jubilejné 50. prvenstvo v kariére. Na druhej pozícii sa umiestnil hviezdny nováčik Sturla Holm Laegreid, víťazov krajan stratil s bezchybným streleckým výkonom 12,4 sekundy. Na strelnici sa nemýlil ani tretí Arnd Peiffer z Nemecka, ktorý mal manko 27,9 sekundy.

Tomáš Hasilla (1+2; +3:19,2) bol 79. v poradí a najmladšiemu z našej trojice Matejovi Balogovi (1+1; +3:39,8) patrilo 85. miesto.

Zajtra sa v šprinte v Oberhofe predstavia ženy.