SP Flachau: Petra Vlhová bola v nočnom slalome v top 5

Petra Vlhová bola v nočnom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Flachau v top 5, pričom skončila na 4. mieste s odstupom 0,62 sekundy.

Slovenská reprezentantka sa po prvom kole zaradila na tretiu priečku so stratou len 0,14 sekundy na vedúcu Shiffrinovú. V druhej jazde začala 25-ročná Liptáčka s veľkou vervou, čo jej dávalo šance udržať sa na najvyšších priečkach. Peťa sa snažila ísť na maximum až do cieľa a napokon obsadila konečnú štvrtú priečku.

Mikaela Shiffrinová po viac ako roku vyhrala slalom, keď dosiahla víťazný čas 1:47,92. Pre 25-ročnú Američanku to je 68. víťazstvo a jubilejné 100. pódiové umiestnenie v kariére. Druhá pozícia išla na vrub domácej Kathariny Liensbergerovej, ktorá stratila 0,19 sekundy. Stupne víťazov doplnila Wendy Holdenerová, Švajčiarka mala v cieli manko 0,43 sekundy.

Najbližšie sa lyžiarky predstavia počas nadchádzajúceho víkendu v slovinskej Kranjskej Gore, kde sa uskutočnia dva náhradné obrovský slalomy za Maribor.