Tour de Ski- Titul pre Digginsovú a Boľšunova

V záverečnej etape Tour de Ski, v pretekoch s hromadným štartom na voľnou technikou v talianskom Val di Fiemme s výjazdom na zjazdovku Alpe Cermis, vyhrali Švédka Ebba Anderssonová a Rus Denis Spitsov. Celkový triumf na podujatí je v rukách Američanky Jessie Digginsovej a Alexandra Boľšunova.

Digginsová v nedeľňajšej ôsmej etape prišla do cieľa druhá pred Francúzkou Delphine Claudelovou. Američanka mala pred záverečnou časťou výrazný náskok a svoju pozíciu si celé preteky kontrolovala. V 15. edícií Tour sa stala prvou víťazkou mimo Európy. Účasť totiž odriekla nórska reprezentácia pre obavy koronavírusu. Celkové druhé miesto udržala udržala Ruska Julia Stupaková. Na tretie miesto sa vyšvihla vďaka víťazstvu Anderssonová.

Podobný scenár mali aj preteky mužov. Celkový líder Boľšunov si postrážil svoju pozíciu a cieľovú pásku preťal na druhom miestečím obhájil minuloročný titul. Rus dominoval na celom podujatí, keď vyhral päť zo ôsmich etáp. Víťaz Spitsov sa vďaka triumfu v záverečnej etape posunul na tretie miesto na TdS za Francúzom Mauricom Manificatom.

Tour de Ski bolo bez slovenskej účasti.

Výsledky pretekov s hromadným štartom na 10 km- ženy:

osma etapa zeny

Výsledky pretekov s hromadným štartom na 10 km- muži:

osma muzi

Výsledky Tour de Ski- ženy:

tour de ski zeny

Výsledky Tour de Ski- muži:

tds muzi

Autor: Nikola Baďová