Tour de Ski – Val di Fiemme: Šiesta etapa bola v réžii Nerprjajevovej a Bolšunova

Šiesta etapa Tour de Ski v talianskom Val di Fiemme bola v réžii Natalie Neprjajevovej a Alexandra Bolšunova.

Natalia Neprjajevová zvíťazila v pretekoch s hromadným štartom na 10 km klasicky, pričom dosiahla víťazný čas 30:35,5. Pre 25-ročnú Rusku je to tretie víťazstvo v kariére. Druhé miesto obsadila Katharina Hennigová z Nemecka (+2,4) a tretia dobehla do cieľa Ebba Anderssonová zo Švédska (+4,1).

Alexander Bolšunov vyhral preteky s hromadným štartom na 15 km klasicky, keď preťal cieľovú pásku v čase 41:33,7. Ruský bežec na lyžiach dosiahol 21. triumf v kariére. Druhá priečka patrila Francescovi de Fabianimu z Talianska (+1,8) a pódium doplnil víťazov krajan Alexej Červotkin (+3,7).

Slovenskí reprezentanti sa na tohtoročnej edícii Tour de Ski nezúčastňujú.