Tour de Ski: V stíhacích pretekoch víťazstvo Stupakovej a Bolšunova

Foto: Granda/Wikimedia Commons

V piatej etape Tour de Ski v talianskom Toblachu vyhrali stíhacie preteky klasicky Ruska Júlia Stupaková a jej krajan Alexander Bolšunov.

Ženy sa predstavili na trati o dĺžke 10 kilometrov. Do pretekov vyštartovala ako prvá líderka Tour de Ski Jessie Digginsová s päťsekundovým náskokom. Ten si udržala až do štvrtého kilometra, kedy došlo k pádu americkej reprezentantky. Vpredu sa sformovalo kvarteto Digginsová, Brennanová, Stupaková a Anderssonová. Rosie Brenannová v poslednom okruhu nestačila na trojicu a v dramatickom závere mala najrýchlejšie lyže ruská reprezentantka. Američanka Digginsová si udržala vedúcu pozíciu na Tour de Ski pred Brennanovou. Víťazka Stupaková poskočila na tretiu pozíciu.

Medzi mužmi si v pretekoch na 15 kilometrov počínal suverénne systémom štart – cieľ vedúci muž celej Tour de Ski Alexander Bolšunov. Na stupňoch víťazov ho doplnili jeho krajania Ivan Jakimuškin a Jevgenij Belov, ktorí zviedli súboj v cieľovej rovinke.

Tour sa presunie do iného talianskeho strediska Val di Fiemme, kde sú v piatok v rámci 6. etapy na programe preteky s hromadným štartom.

Slovenskí reprezentanti sa tohtoročnej Tour de Ski nezúčastnili.

Výsledky stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci 5. etapy Tour de Ski v talianskom Toblachu:

toblach zeny

Výsledky stíhacích pretekov mužov na 15 km v rámci 5. etapy Tour de Ski v talianskom Toblachu:

muzi toblach

Priebežné poradie Tour de Ski- Ženy:

tour de ski zeny

Priebežné poradie Tour de Ski- Muži:

tds muzi

Autor: Nikola Baďová