Tour de Ski – Toblach: Štvrtá etapa dopadla najlepšie pre Digginsovú a Bolšunova

Štvrtá etapa Tour de Ski v talianskom Toblachu dopadla najlepšie pre lídrov celkového poradia podujatia Jessie Digginsovú a Alexandra Bolšunova.

Jessie Digginsová zvíťazila v pretekoch na 10 km voľnou technikou, pričom dosiahla víťazný čas 25:14,5. Pre 29-ročnú Američanku je to ôsme víťazstvo v kariére. Druhé miesto obsadila víťazkina krajanka Rosie Brennanová (+14,8) a tretia v poradí bola Ebba Anderssonová zo Švédska (+22,2).

Medzi mužmi si v pretekoch na 15 km voľne kompletne podmanili pódium Rusi. Z prvenstva sa tešil Alexander Bolšunov, ktorý dosiahol víťazný čas 32:49,6. Pre 24-ročného pretekára to značilo 19. triumf v kariére. Na pódiu mu robili spoločnosť druhý Denis Spicov (+8,3) a tretí Ivan Jakimuškin (+13,9).

Slovenskí reprezentanti sa na tohtoročnej edícii Tour de Ski nezúčastňujú.