SP Semmering: Petra Vlhová sa v druhom kole slalomu bude snažiť útočiť na najvyššie priečky

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová sa v druhom kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Semmeringu bude snažiť útočiť na najvyššie priečky, pričom aktuálne drží 6. miesto s odstupom 0,89 sekundy.

V prvom kole čakala na pretekárky náročná zjazdovka Zauberberg s agresívnym snehom. Petra Vlhová sa snažila “popasovať” s nástrahami trate, ktoré boli na pretekárky pripravené. Napokon rodáčka z Liptovského Mikuláša skončila v prvej jazde šiesta a v druhom kole bude chcieť atakovať umiestnenia súperiek pred sebou.

“Necítila som sa od rána príliš dobre, no to nie je výhovorka. Prvé kolo som nešla dobre, pričom som vôbec nepúšťala lyže. V podstate som brzdila. Sneh je veľmi agresívny. Nešla som čisto a to ma stálo lepšie umiestnenie,” vravela v cieli prvého kola pre RTVS slovenská reprezentantka.

Po prvej jazde vedie Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá dosiahla vedúci čas 51,09. Druhú pozíciu má momentálne na konte všestranná Michelle Gisinová, Švajčiarka stráca len 0,02 sekundy. Znalosť trate využila na priebežnú tretiu pozíciu domáca Katharina Liensbergerová so stratou 0,32 sekundy.

Druhé kolo sa začína o 18:30 a môžete ho sledovať na staniciach RTVS Dvojka, Eurosport a ČT Sport.

Výsledky – 1. kolo – slalom – ženy – SP Semmering

semmeringslalomprve2021AL5005RLR1

Autor: Martin Horváth