SP Courchevel: Petra Vlhová skončila v prvom obrovskom slalome v elitnej trojici

Petra Vlhová skončila v prvom obrovskom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom Courcheveli v elitnej trojici, pričom sa umiestnila na 3. pozícii s odstupom 0,59 sekundy.

Slovenka po prvom kole viedlo, a tak to vyzeralo na ďalší vynikajúci výsledok. V druhej jazde Marta Bassinová a Sara Hectorová svojimi výkonmi “hodili” Petre rukavicu. Na úvodnom medzičase stále ešte len 25-ročná Liptáčka ešte držala vedúcu pozíciu. S nástrahami trate sa líderka celkového poradia dokázala vysporiadať veľmi dobrej aj v ďalších pasážach a napokon obsadila po výborných jazdách súperiek konečnú tretiu pozíciu. Petra Vlhová si pripísala piate pódiové umiestnenie z piatich vystúpení počas aktuálnej sezóny, celkovo stála 39-krát na stupňoch víťazov.

“Neviem, či by som úplne povedala, že som spokojná. Som však šťastná, že som opäť na pódiu. Trochu ma to aj mrzí, keďže som bola po prvom kole prvá. V druhej jazde som to mierne pokazila, ale zatiaľ z každých pretekov mám pódium. Sme na dobrej ceste,” vravela v televíznom rozhovore pre RTVS tretia žena dnešných pretekov.

Na prvenstvo zo Söldenu nadviazala Marta Bassinová, Talianka dosiahla víťazný čas 2:19,03. Pre 24-ročnú držiteľku červeného čísla pre priebežné prvú ženu disciplíny je to tretie víťazstvo v kariér. Druhé miesto patrilo Sare Hectorovej zo Švédska, ktorá stratila 0,46 sekundy.

Zajtra sa lyžiarky opäť predstavia v obrovskom slalome v Courcheveli so štartom prvého kola o 9:30.