SP Lech-Zürs: Petra Vlhová postúpila z kvalifikácie do večernej súťaže paralelného obrovského slalomu

Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová postúpila do večerných pretekov v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom stredisku Lech-Zürs. V súčte oboch jázd obsadila 3. miesto so stratou 24 stotín sekundy na Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú.

Prvú jazdu absolvovala Slovenka v červenej trati proti Talianke Federice Brigoneovej. Obhajkyňu veľkého krištáľového glóbusu porazila o 11 stotín sekundy. Po prvej jazde mala Petra Vlhová štvrtý najrýchlejší čas na svojej časti svahu. V druhom kole si lyžiarky trate vymenili. Liptovská rodáčka zrýchlila v rovinatej časti a zajazdila najrýchlejší čas modrej trate.

Pred Vlhovú sa dostala len Švédka Sara Hectorová a spomínaná Švajčiarka. Štartové pole je nesmierne vyrovnané. Do večerného finále sa kvalifikovalo 16 najlepších lyžiarok. Medzi nimi bude chýbať jedna z favoritiek Wendy Holdenerová zo Švajčiarska.

Štart finále paralelného slalomu je na programe o 17:45. Súperkou Petry Vlhovej bude Češka reprezentujúca Holandsko Adriana Jelinková, ktorá skončila na 13. mieste.