SP Levi: Petra Vlhová má nakročené k triumfu v úvodnom slalome sezóny

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová má nakročené k triumfu v slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Po prvom kole vedie vo fínskom Levi s časom 54,19.

Slovenka odštartovala v prvom slalome novej sezóny veľmi dobre.  Počas celej jazdy si udržiavala náskok. Cieľ prvého kola preťala o 0,15 sekundy pred druhou Mikaelou Shiffrinovou. Američanka sa do svetového pohára vrátila po dlhej pauze, keď súťažne nepretekala 300 dní.

Tretí najrýchlejší čas predviedla na trati Katharina Liensbergerová. Rakúšanka stratila na rodáčku z Liptova 0,52 sekundy.

„Necítila som sa až tak zle, aj keď som mala vrchnú časť trochu pomalšiu. Potom som sa rozbehla. Na strmej časti som sa necítila zle ale môžem ísť aj lepšie. Potrebujem zanalyzovať video. Pozriem si ako som išla a sme pripravení na druhé kolo. Nie je tu veľa snehu ale trať je naozaj veľmi dobre pripravená. Na štarte trochu fúkalo ale počas jazdy som to až tak necítila. Budem sa snažiť vyťažiť z toho, že bude trať stavať Livio. Ale nech to postaví akokoľvek súperky pôjdu naplno. Všetko je otvorené a budem chcieť ísť aj druhé kolo naplno. Dám do toho všetko a uvidíme ako to dopadne.“ Povedala po prvom kole pre RTVS Petra Vlhová.

Druhé kolo dnes postaví tréner Petry Vlhovej, Livio Magoni. Jeho štart je na programe o 13:15 na RTVS Dvojke a Eurosporte.

Výsledky po prvom kole:

2021AL5026RLR1

Autor: Ivana Ďurtová