Slovenská hokejová legenda musí riešiť svoju budúcnosť

Slovenská hokejová legenda musí riešiť svoju budúcnosť

To, čo sa zdalo byť ešte niekoľko mesiacov dozadu absolútne nereálnou záležitosťou, už čoskoro môže byť realitou. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára už totiž nie je hráčom Bostonu Bruins. Stal sa voľným hráčom a neočakáva sa, že sa Medveďmi dohodne na novom kontrakte.

Chára je hokejová ikona, nielen slovenského či európskeho hokeja, ale aj toho svetového. V prvých sezónach v prestížnej National Hockey League vyskúšal dresy kanadského tímu Ottawa Senators či amerického New Yorku Islanders. Potom sa sťahoval do Bostonu Bruins, ktorý mu tak veľmi veril od úvodného dňa, že z neho hneď po príchode urobil kapitána mužstva. Bruins spravili vyslovene dobre, veď Chára sa počas približne 15 rokov v tíme čierno-žltých stal prvotriednou hokejovou legendou a v roku 2011 klub ako kapitán mužstva doviedol k vytúženému Stanley Cupu.

Čas je ale neúprosný a starneme všetci, aj Zdeno Chára. Boston Bruins po tom, čo prehral vo finále NHL v roku 2019 (veľmi smolným spôsobom v siedmom zápase série proti St.Louis Blues, ešte k tomu na domácom ľade), sa rozhodol, že pomaly, ale isto začne s prestavbou kádra. Viacero hokejistov Bostonu sa totiž dostalo za hranicu svojich možností a ich výkonnosť začala klesať. Jedným z nich je aj Chára, ktorý má po 40ke a patrí medzi najstarších hráčov celej súťaže. Klub ho ale nemohol poslať preč, pretože je to legenda a okrem toho mal platný kontrakt.

Zdroj: Pixabay

To sa v lete 2020 zmenilo a Chára je voľným hráčom. Bruins dospeli k očakávanému, no náročnému kroku, slovenský obranca pravdepodobne nepodpíše nový kontrakt, teda nie pravdepodobne, takmer naisto. Medvede sa jednoducho rozhodli ísť cestou omladenia, pričom defenzívnu činnosť chcú kluboví predstavitelia vybudovať okolo talentovaného beka Charlieho McAvoya. Z klubu neodchádza len Zdeno Chára, ale odišiel napríklad aj ďalší obranca Torey Krug, ktorý posilnil St.Louis. Jednoducho, Boston musí dostať nový impulz, inak sa k Stanley Cupu nedostane.

Chára ale s kariérou skončiť nechce, aj keď je veterán, stále má čo ponúknuť, predovšetkým skúsenosti. Vo veľkom sa v zámorí diskutuje, kam povedú kroky skúseného slovenského obrancu. Hovorí sa o tom, že by to mohlo byť Toronto Maple Leafs. Tradičný kanadský klub mixuje veteránov s mladíkmi, pričom, keď hovoríme športové tipy, Maple Leafs (14.00) budú v ročníku 2020/2021 patriť medzi najväčších favoritov celej NHL. S hráčmi ako Nylander, Tavares, Matthews či Marner budú jedným z najviac nebezpečných tímov. Ale draví mladíci potrebujú pri sebe aj skúsenosť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33),

Tá je v Toronte zastúpená aktuálne veteránmi z Kanady ako Jason Spezza, Wayne Simmonds či Joe Thornton. Ešte keby túto partiu doplnil Zdeno Chára, mix v Toronte by naozaj mohol dávať veľký zmysel. Javorové listy čakajú na Stanley Cup od roku 1967 a očakáva sa, že počas nasledujúcich dvoch sezón dá Toronto do toho absolútne všetko. Celkovo, hráči v kádri, aj tí najlepší, majú nastavené kontrakty tak, že sa ak sa nepodarí vyhrať trofej v dohľadnej dobe, bude musieť dôjsť k prestavbe. A Chára Stanley Cup už vyhral, pričom lepšieho lídra a mentora v lige nájdete len veľmi problematicky. Preto spojenie Zdeno Chára – Toronto Maple Leafs dáva naozaj veľký zmysel po všetkých stránkach.