Mikaela Shiffrinová sa plánuje vrátiť do súťažného diania najneskôr v Levi

Foto: Ivana Drobáňová

Mikaela Shiffrinová sa plánuje vrátiť do súťažného diania po zdravotných komplikáciách s chrbtom najneskôr v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Levi.

Kvôli zraneniu sa 25-ročná Američanka nemohla zúčastniť na otvorení SP v rakúskom Söldene. Tešila sa však z dobrých výsledkov svojich krajaniek Pauly Moltzanovej a Niny O´Brienovej, ktoré skončili na desiatom resp. pätnástom mieste. “Aktuálne sa venujem fyzioterapii a rehabilitujem. Snažím sa robiť všetko pre to, aby som mohla byť na štarte najneskôr v Levi,” povedala pre Olympic Channel dvojnásobná olympijská víťazka.

Uvidí sa, či Shiffrinová bude štartovať v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde sa 13. novembra uskutoční paralelný slalom. Vzhľadom na jej vyjadrenie je pravdepodobnejšie, že bude štartovať až o týždeň neskôr 21. novembra v rámci slalomu vo fínskom Levi.

Vrcholom sezóny budú majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní vo februári 2021 v talianskej Cortine d´Ampezzo. Svetový pohár zavíta začiatkom marca aj na Slovensko, keďže Jasná uvíta slalom a obrovský slalom žien.

Autor: Martin Horváth