Petra Vlhová bude najbližšie trénovať v domácom prostredí, potom ju čaká Fínsko i Rakúsko

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová zaknihovala v rakúskom Söldene na úvod Svetového pohára v alpskom lyžovaní tretie miesto v obrovskom slalome. Momentálne ju čaká čas strávený doma a v závere mesiaca sa presunie za snehom do Fínska. Nasleduje SP v rakúskom Lechu, odkiaľ sa opäť vráti na sever.

Jedna z najlepších lyžiarok súčasnosti je šťastná, že mohla znova súťažiť. “Už mi to chýbalo. Dopadlo to pre mňa veľmi dobre, takže sa teším z tretieho miesta. Popri všetkých pravidlách je to niekedy náročné, ale som rada, že som tu. Ciele sú vždy najvyššie. Odštartovala som veľmi dobre, čo si cením. Dúfam, že v tom budem pokračovať aj naďalej,” vravela o štarte sezóny na tlačovej konferencii tretia žena úvodných pretekov.

Po prvom kole nebola príliš spokojná. “Technicky som nešla zle, ale v cieli sa odstup vyšplhal na dve sekundy. Do druhej jazdy som sa snažila zmeniť môj mentálny prístup a spustiť sa naplno tak ako na tréningu. Napokon to vyšlo na najlepší čas druhého kola a celkové tretie miesto. Naozaj sa z toho veľmi teším, pretože to nebolo jednoduché. Dala som do toho všetko a nakoniec sa to podarilo,” nechala sa počuť pre RTVS rodáčka z Liptovského Mikuláša.

Tretie miesto slovenskej lyžiarskej hviezde dodáva sebavedomie. “Môžem vyhrávať preteky, čo som ukázala v druhom kole. Prípravu hodnotím veľmi dobre. Myslím si, že bola najlepšia za posledné roky, pravdepodobne aj v mojej kariére. Cítim sa veľmi komfortne. Nemali sme žiadne problémy. Všetko išlo hladko aj napriek koronakríze. Možno som mala šťastie, ale mohla som odtrénovať podľa naplánovaného programu. Cítim sa veľmi silná. V druhom kole som sa nahnevala a ukázala som, čo mám natrénované.”

Po pretekoch mala sympatická Slovenka voľno a trénovala v Söldene. Teraz strávi týždeň doma. “Koncom októbra idem do Fínska, kde sa budem pripravovať na ďalšie Svetové poháre. Následne odletíme do Lechu, kde sa uskutoční paralelný slalom. Potom sa letecky presunieme naspäť do Fínska, kde sa uskutoční slalom v rámci SP v Levi. Od konca októbra budem stále preč.”

Zdroj: fis-ski.com, RTVS

Autor: Martin Horváth