Biatlonistka Anais Chevalierová sa vracia po pôrode do A tímu: “Cítim sa čerstvá!”

Francúzska biatlonistka Anais Chevalierová ohlásila návrat. Minuloročnú sezónu vynechala pre materské povinnosti. Na jeseň 2019 porodila dcéru Emie.

Dvadsaťsedemročná olympijská medailistka z Južnej Korei sa pripravovala individuálne. V súčasnosti je opäť zaradená do francúzskeho A tímu. Jej návrat zapláta dieru po nečakanom ukončení kariéry Celie Aymonierovej.

Jej hlavným cieľom sú majstrovstvá sveta a olympijské hry v Pekingu 2022. „Cítim sa dobre, vraciam sa čerstvá. Samozrejme, mám nejaké neistoty. Stratila som veľa svalov, ale tie snáď opäť naberiem. Myslím, že by som mohla mať dobrú formu. Teraz je pre mňa najdôležitejšie sa nominovať na majstrovstvá sveta,“ uviedla pre web ledauphine.com.

Chevalierová má na svojom konte niekoľko pódiových umiestnení v kolotoči Svetového pohára. Jediné víťazstvo zaznamenala v stíhacích pretekoch v sezóne 2016/2017 v Novom Meste na Morave. Okrem toho má na svojom konte spomínanú bronzovú medailu zo štafiet v Pjongčangu a dovedna štyri cenné kovy z majstrovstiev sveta.

Autor: Nikola Baďová

Foto: zimbio