Veronika Vítková opúšťa český biatlonový tím. Stane sa matkou

Svoju bohatú kariéru ukončila aj česká biatlonistka Veronika Vítková. Posledné dve sezóny sa reprezentantka výrazne trápila a bojovala so zraneniami a únavou. V predchádzajúcom ročníku absolvovala iba jedno podujatie Svetového pohára vo švédskom Ostersunde. V rýchlostných pretekoch obsadila 45. miesto. Vytrvalostné preteky nedokončila. Navyše 31-ročná Vítková a jej partner očakávajú v novembri narodenie potomka.

Kariéra Veroniky Vítkovej bola ako na kolotoči. Vstup do Svetového pohára zažila rozprávkový . Na majstrovstvách sveta v Pjongčangu v roku 2009 obsadila vo vytrvalostných pretekoch 5. miesto. Počas svojej kariéry často bojovala s chorobou. Výkonnostne bola raz hore raz dole. Najlepšiu sezónu zažila v rokoch 2014/2015. V celkovom hodnotení Svetového pohára obsadila štvrté miesto. So ženskou štafetou získali malý krištáľový glóbus.

K jej najväčším úspechom patria dve olympijské medaile. V Soči 2014 získala česká zmiešaná štafeta striebro, v Pjongčangu 2018 brala Veronika Vítková bronz z rýchlostných pretekov. Na majstrovstvách sveta sa jej darilo v tímových súťažiach. Je majsterkou sveta v zmiešaných štafetách z roku 2015. Z tej istej disciplíny má aj bronz z roku 2013. Dovedna sa postavila na štart Svetového pohára 309 krát. Vyhrala jedny preteky, práve v sezóne 2014/2015, v nemeckom Oberhofe. Na pódiu stála celkovo trinásťkrát.

Tak a je to. Moja krásna biatlonová etapa života končí a začína nová – rodinná. Vážim si, že som mohla byť súčasťou českého biatlonového ‘boomu’. Týmto by som chcela poďakovať všetkým, ktorí boli súčasťou mojej kariéry. Je to rodina, tréneri, ostatné pretekárky, servisáci, členovia tímu, biatlonový zväz, sponzori, priatelia, fanúšikovia a mnoho ďalších. Ďakujem,“ napísala na sociálnej sieti Veronika Vítková.

Autor: Nikola Baďová

Foto: Petr Slavík