Terézia Poliaková sa rozlúčila s biatlonom

Slovenská biatlonistka Terézia Poliaková sa rozhodla vo veku 31 rokov ukončiť svoju aktívnu kariéru. Ako uviedla, prenechala miesto mladým.

Skúsená pretekárka prejavila svoj potenciál už v dorasteneckom veku. Na majstrovstvách sveta v Marelli Val Martello 2006 prekvapila ôsmym miesto vo vytrvalostných pretekoch. Svoj debut vo Svetovom pohári si odkrútila vo vytrvalostných pretekoch vo švédskom Ostersunde v úvode sezóny 2012/2013. Do cieľa prišla na 63. mieste. Teréziu veľakrát limitovali zranenia. Jej najlepším umiestnením bola 27. priečka v stíhacích pretekoch v Hochfilzene v roku 2014.

Rodáčka z Brezna bola stabilnou členkou slovenskej štafety. Stála pri niekoľkých skvelých výsledkoch ženského tímu. Najlepším miestom je 5. miesto z olympijských hier v Pjongčangu 2018, kedy podala jeden zo svojich najlepších výkonov v kariére. Podržala ju streľba a na čelo stratila iba 2,9 sekundy.

Terézií sa darilo aj v letnej verzií biatlonu. Na kolieskových lyžiach patrí k jej najlepšiemu umiestneniu piate miesto v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta 2015 v rumunskom stredisku Cheile Gradistei.

Jej miesto v tíme zastúpi mladá Henrieta Horvátová, ktorá už Svetový pohár okúsila koncom predchádzajúcej sezóny v Novom Meste na Morave.

Autor: Nikola Baďová

Foto: Ivana Drobáňová